O miejscu pracy prządki i alpace z Valentino

Zwykły wpis

Prządka powinna siedzieć wyprostowana, na krześle odpowiedniej wysokości i naciskać pedał raz jedną, raz drugą nogą. Na nadgarstku powinna mieć założoną opaskę stabilizującą.
W praktyce różnie to bywa :). Jestem bardzo ciekawa, jak wyglądają Wasze miejsca do przędzenia. Ja z moim kołowrotkiem chodzę to tu, to tam – w zależności od tego, gdzie jest lepsze światło. Moje ulubione miejsce wygląda tak:

<img style="display:block; margin:0px auto 10px; text-align:center;cursor:pointer; cursor:hand;width: 248px; height: 400px;" src="http://2.bp.blogspot.com/_RXVo5NhH9Gg/S3g4yyt8irI/AAAAAAAAAE4/KCAyZvmtKIE/s400/gr%C4%99ple+019.jpg" border="0" alt=""id="BLOGGER_Pvaria
HOTO_ID_5438158995308972722″ />

A co teraz przędę? Wełnę z alpaki o wdzięcznym imieniu Valentino.

Reklamy

7 responses »

  1. Bardzo bym chciał sie nauczyc przesc wełne
    mam 9 owieczek i stad mam welne ale co dalej z nia zrobic ? Pozdrawiam Marek

  2. Kącik wygląda bardzo przyjemnie. Niestety własnego nie posiadam, bo i kołowrotka brak. Ale w niedalekiej przyszłości, kto wie 🙂 Obecnie czekam na dostawę mojej pierwszej w życiu czesanki. Wrzeciono już czeka, nie mogłam się powstrzymać i sama je zrobiłam z drewnianej pałeczki do sushi, drewnianego kółka i zaczepki, do tego niezastąpiony klej glue. Przyznam się, że złapałam bakcyla.

  3. jaki piękny i przytulny kącik… u mnie jeszcze niezastąpionym elementem wystroju jest kot, który jest wielce zafascynowany kołowrotkiem, kradnie mi wełnę i rozwleka po całym domu 😀
    a to używanie dwóch nóg na przemian tyczy się też kołowrotka z jednym pedałem? i jeśli tak to jak to ma wyglądać? raz jedna, raz druga, czy po prostu zmienianie zmęczonej nogi po jakimś czasie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s