Technika fraktali.

Zwykły wpis
Przyszedł czas na wyjście z ukrycia. Witam wszystkich serdecznie i zapraszam na krótki kurs przędzenia techniką fraktali. Co powiecie na małe SAL (spin along, wspólne przędzenie)? 

 Zaczynam dziś kręcić wełenkę z owiec BFL (Blue Faced Leicestel). Kupiłam ją w sklepie LHogan na ETSY. W planie jest sprężysta 2ply w technice fraktali. Przykłady włóczek ukręconych tym sposobem można znaleźć  tutaj, tutaj i tu. O ile dobrze pamiętam pisałam już kiedyś o tej technice na swoim blogu. Jest super prosta. Wystarczy podzielić czesankę wzdłuż na pół. Jedną połówkę uprząść, otrzymując długie sekwencje kolorów. Z drugą połową czesanki robimy tak: Dzielimy na pół, znowu wzdłuż i jeszcze raz na pół każdy cienki pasek. Przędziemy później każdy z pasków po kolei, otrzymując krótkie sekwencje kolorów, ale powtarzające się 4 razy na całej długości nici. Dla lepszego zobrazowania macie tu schemacik na tle mojej Clotted Sky, ukręconej techniką fraktali:

Kiedy singielki są gotowe, pozostaje już tylko skręcić je razem we włóczkę typu 2ply.

To co? Ja zaczynam kręcić i będę pokazywać swoje postępy. Przyłączacie się do zabawy?
Reklamy

4 responses »

  1. Mamciu złota, chyba za głupia jestem – nie rozumiem nic a nic. Musze to „przegryźć na spokojnie”. Jak zrozumiem chętnie się przyłączę. 😉 Pozdrawiam

  2. Witaj Jagienko 🙂 Pięknie wygląda ta fraktalowa włóczka.Mam akurat kawałek barwionej czesanki i przyłączam się do zabawy. Będę dokumentować każdy etap pracy i proszę o wskazówki jak coś pokręcę .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s