Tour de Fleece

Zwykły wpis
3 lipca zaczyna się kolejny le Tour de France. Nie wiem ile z was, tak jak ja, interesuje się kolarstwem i pewnie zastanawiacie się, co to wszystko ma do przędzenia włóczki. Otóż, od 2006 roku kołami kręcą nie tylko kolarze. Przez dwa tygodnie trwania wyścigu, dzielnie pedałują, pokonując kolejne wyzwania także i maniacy przędzenia. 
Po raz pierwszy Tour de France zainspirowało zabawę w Tour de Fleece (TdF) na blogu Keep on knitting in the free world. Wzięło w niej udział aż (!) 16 osób. Pojawienie się Ravelry spowodowało eksponencjalny wzrost uczestników zabawy w kolejnych  latach. Powiem tylko tyle, że w ubiegłorocznym Tour de Fleece udział wzięło ponad półtora tysiąca osób!
Zasady są super proste. 
 1. Wedle możliwości prząść każdego dnia wyścigu począwszy od soboty 3go lipca skończywszy w niedzielę 25go. Zrobić sobie wolne w poniedziałek 12go i środę 21go (kolarze też wtedy odpoczywają).
 2. W czwartek 22go postarać się uprząść coś trudnego (wypróbować nową technikę, nowy materiał itp)
 3. W niedzielę 25go założyć coś żółtego na znak zwycięstwa (żółty trykot przysługuje zwycięzcy wyścigu). Sprinterom należą się zielone koszulki, pokonującym trudności – białe koszulki w czerwone grochy, a nowicjuszom – koszulki białe.
Żeby wziąć udział w zabawie należy mieć konto na Ravelry i zgłosić się do wybranej drużyny. Ponieważ jednak zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy macie konto na Ravelry (bezpłatne, gorąco polecam!), proponuje przenieść zabawę i na naszą stronę. Co powiecie na 2 tygodnie kręcenia kołowrotkiem aż do skurczu mięśni i zakwasów? 
Lepiej sprawdźcie kondycję waszych monocykli, wyścig zaczyna się już jutro!  
Na miejsca… gotowi…. start!
Reklamy

7 responses »

 1. Kankanka, dlaczego w przyszłym ???? Liczy się każdy zdobyty metr…:) A pokonując trudności ma się zagwarantowaną koszulkę w groszki 😉 Startuj …

  Ja też startuję, a wieczorem opiszę moje zdania.

  Kto następny?…

 2. Jagienko, ja owszem bardzo chętnie… ale Ty daleko…..
  W poniedziałek zamówię czesankę, może dojdzie szybko. Na urlop w takim razie zabieram Gada 🙂
  Biorę udział z opóźnieniem, ale co mi tam!
  Jak tylko dojdzie czesanka zgłoszę start!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s