Odczynniki chemiczne .

Zwykły wpis

Dzisiaj, odebrałam na poczcie odczynniki chemiczne używane przy farbowaniu barwnikami naturalnymi. Kupiłam je, w polecanym przez innych internautów , Przedsiębiorstwie Wielobranżowym „ B & K” .


Cała transakcja przebiegła pomyślnie, szybki i rzeczowy kontakt @, szybka wysyłka, solidnie zapakowane. Jednym słowem , jak mówią na Allegro , pozytyw !

Ponieważ dostałam od koleżanki , świeży korzeń marzanny barwierskiej, wypróbuję dzisiaj odczynniki w praktyce.

17 responses »

  1. Elu, próbki się suszą, ale już widzę , że marzanna daje wiele kolorów i odcieni. Wyszły mi inne kolory niż Tobie. Jutro dodam zdjęcia. Może i Ty swoje tu umieścisz ?
    Myślę , że to cudowny barwnik , dający wiele możliwości 🙂

  2. Cuda, cuda – Panie! Super. Czekam na efekty barwienia 🙂 A zdradzisz mnie ignorantce jaki kolor planujesz uzyskać dzięki temu korzeniowi?

  3. Yadis, marzanna barwi na czerwono. Ale w zależności od bejcy jaką dodasz, są to bardzo różne czerwienie. Postaram się to opisać w następnym poście.
    Przy farbowaniu stosuję recepty Weroniki Tuszyńskiej, z jej książki Farbowanie barwnikami naturalnymi. Wszystko jest dla mnie nowe, bo jestem zupełnie w tej materii …zielona:)

    Elu, chętnie się z Tobą podzielę 🙂 Na razie kłącza posadziłam do rozsadnika i zobaczę jak zniosły daleką podróż. Zielenina im prawie zupełnie padła. Jestem jednak dobrej myśli, bo kłącza są z tego typu co perz. We wrześniu będę wysadzała na grządkę i wtedy dam Ci trochę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s