niedziela to nie jest dzień na przędzenie

Zwykły wpis
jak w temacie. niedziela to nie jest dzień na przędzenie. chciałam się zrelaksować przy kołowrotku, a mam mnóstwo wełny do przerobienia, i tej surowej i merynosa i luksusowej alpaki  oraz baby alpaki. (co prawda alpak boję się ruszać, takie są fantastyczne i nie chcę ich zniszczyć). wyciągnęłam kołowrotek, przygotowałam sobie wełnę i zaczęłam kręcić. i było gorzej niźli wtedy, gdy zaczynałam nauki u Eli. nie ukręciłam nawet pięćdziesięciu metrów. nić nie sprzędłam, gdyż nawet na szpulkę kołowrotka nie mogłam lidera nawinąć. rwało się wszystko i w każdym momencie. jedna wielka masakra.
mam nadzieję, że w poniedziałek będzie lepiej.

8 responses »

  1. też tak myślę. palce mi raczej nie odwykły:] szyłam dziś pół dnia bez żadnych niespodzianek. (w sumie niedziela dla mnie jest jak każdy inny dzień roboczy).

  2. Jak to kiedyś usłyszałam z ust mądrego człowieka: „Niedzielna i świąteczna praca w g… się obraca”.
    Wielokrotnie sprawdzone, że działa 🙂

  3. no widzisz, mnie nie. pożaliłam się tylko, że nie poszło mi akurat z przędzeniem tego dnia. gdyby ta sytuacja miała miejsce w poniedziałek tytuł notki brzmiałby: „poniedziałek to nie dzień na przędzenie”. dla mnie niedziela jest normalnym dniem pracy (ale prząśniczka to nie miejsce na spory światopoglądowe).

  4. Niedziela czy nie, obiad trzeba ugotować. A mnie się którejś niedzieli zdarzyło, że podczas gotowania wszystko mi z rąk leciało, sól wysypana wystrzeliła gejzerem na pól mieszkania i o wszystko się uderzałam. Uciekłam z kuchni i dla uspokojenia wzięłam się za tkanie. Ale może to nie praca.
    Powiedzenie o pracy co się obraca, jest na prawdę mądre i prawdziwe. Nawet jeśli się czasem nie sprawdza, to zawsze można go użyć jako ripostę, gdy ktoś nam każe robić w niedzielę coś, czego nie lubimy 😀

  5. Jako riposta jest świetne:), ale ja lubię pracować w niedzielę. Szczególnie przy domku na wsi. O dziwo, miejscowi jakoś usprawiedliwiają ” mieszczuchów”, że pracują w ogrodzie w niedzielę, o ile Ci nie koszą i nie piłują drewna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s