Wielbłąd i bambus.

Zwykły wpis
Wczoraj odebrałam na poczcie przesyłkę od Kariny ( e-welenka) , z obiecanymi kłakami wielbłąda.
Runo zaskoczyło mnie już w trakcie wyjmowania z woreczka, bo nagle się rozpuchaciło, rozprężyło i zrobiło się go  bardzo dużo. Jest niesamowicie sprężyste . Karina przesłała mi też mały kłębek sprzędzonej wielbłądziej  nitki i widać, że właściwości te wełna zachowuje również po sprzędzeniu.

Wielbłądów się nie strzyże. Zbiera się wełnę, którą zrzucają. Runo nie jest jednorodne. Są w nim fragmenty delikatnego puchu i bardziej szorstkie partie. Po zgręplowaniu czesanka jest mięciutka i nie „gryzie”.
Jest też sucha w dotyku, podobnie jak runo alpaki.
Dodaję je do swoich „ulubionych” , bo podoba mi się i kolor i to, jaka jest w dotyku dzianina z wielbłądziej nitki.

Karina wysłała mi też swój słynny skrzypiący bambus, który został dokładnie obwąchany przez Mrunię.

Jestem pełna podziwu, że z bambusa można uzyskać tak delikatne i miękkie włókno. Ale faktycznie przy skręcaniu w palcach jest dziwne uczucie skrzypienia, czy trzeszczenia, podobne jak przy dotykaniu czesanek akrylowych. Ponieważ dostałam spory „kłak” , to w wolnych chwilach sobie z nim poeksperymentuję. Tym bardziej, że marzenie o drum carderze ma szansę spełnić się szybciej niż na Gwiazdkę. Zebrałam już prawie połową kwoty 🙂
A jak Wam idzie ciułanie ?
 
Karina, sprawiłaś mi naprawdę duża przyjemność tym , że mogłam poznać nieznane mi włókna.
Dziękuję 🙂
Reklamy

4 responses »

  1. Elu – to już same paści, resztki przebrane 100 razy a Ty się zachwycasz. Kiedyś teściowa kupiła runo z wielbłądów hodowanych nad naszym morzem, były przebrane prawie puch i do tego kolor plaży, cudo ale drogie. W Zoo dawali nam to co spadło z zwierzaków za drobne datki na jedzenie dla właścicieli futra. Widzę że, ręczne czesaki zdają egzamin z dużego grępla wszystko się sypało, dodawałam do wełny.
    Ja też lubię poznawać nowe włókna i czesanki bo to świetna zabawa więc jak sprawiło to Tobie trochę radości to świetnie, jutro jadę poznać się z alpakami z okolicy – jak znajdę chwilę opiszę tą eskapadę:)))

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s