Zwykły wpis

Przypadek to coś, co często kieruje naszym życiem. A moja romantyczna, zmęczona dusza aż zawyła jak pierwszy raz przeczytałam o alpakach .Niedługo potem byłam ich właścicielką. Przyjechały pewnego marcowego wieczoru. Nie rozczarowałam się. To bardzo miłe i inteligentne istoty. Patrzą prosto w oczy i podobno czytają w duszy .Mają pewną wspaniałą cechę są dumne i nie zależne . Słuchają ,ale wykonują polecenia tylko jak chcą .Wystarczy zniecierpliwienie w głosie a można długo zaganiać je do obórki . Zachowują się tak jak by miały satysfakcję że nie potrafimy ich dogonić- to rodzaj zabawy, pokaz zwinności i sprytu! Jedyny sposób to pochwalić, powiedzieć coś miłym tonem. Rezultat natychmiastowy. Wręcz odwrotnie zachowują się w kantarku, łagodnieją pozwalają się dotykać nawet w głowę- za czym nie przepadają. Ale największym zaskoczeniem dla mnie był pierwszy dotyk ich futerka . Gęsta na pozór twarda skorupa włosów okazuje się w dotyku puszkiem. Ręka wpada w miękkość i łatwo dotyka skóry.
Walthaja
Reklamy

5 responses »

 1. Witaj serdecznie na blogu 🙂
  Cieszę się, że pokazałaś nam swoje alpaki. Uwielbiam prząść ich wełnę i jestem ciekawa jakie masz zwierzęta i jaki mają kolor futerka .
  Z przyjemnością przeczytam, kiedy i w jaki sposób strzyżecie swoje alpaki.
  W Polsce pojawia się coraz więcej hodowców alpak i myślę ,że warto zainteresować się pięknym, alpaczym runem 🙂
  Z tego, co wiem planujesz je również sprzedawać ?

 2. Witam !
  Tak sprzedaje wełnę, na razie mam tylko czarną z Tuptusia i ciemny Brąz z Linki.A alpaki mam już drugi rok . Po ostrych wpadkach ,mogę powiedzieć że już coś więcej wiem .Oczywiście nadal pilnie się uczę .Walthaja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s