Plotki przy kołowrotku. Krótki film z pokazu pracy psa pasterskiego

Zwykły wpis

W ostatnią niedzielę wybrałam się z Marcinem na „psią imprezę”, która odbywała się na terenie poznańskiej cytadeli. Jedną z atrakcji był pokaz pracy psa pasterskiego przy zaganianiu owiec.  Wyglądało to tak:

Współpraca psa z człowiekiem w warunkach naturalnych, przy stadzie liczącym dziesiątki sztuk jest pewnie jeszcze bardziej interesująca 🙂

Dla osób ciekawych pozostałych punktów imprezy zostawiam link z zeszłorocznej edycji: DCDC Poznan_’11

Reklamy

6 responses »

  1. Te psy są wspaniałe !
    Miałam kiedyś okazję podziwiać ich pracę na sopockiej wystawie psów . Muszę też pokazać filmik naszym moloskom – niech wiedzą co, to znaczy wykonać od razu komendę , a nie po długim namyśle;)

  2. bardzo fajna impreza:D
    kiedyś moi rodzice mieli polskiego owczarka nizinnego, nigdy na oczy nie widział owiec ale po przeprowadzce rodziców na bardziej wiejski teren pies instynktownie zaganiał podczas spacerów owce okolicznych sąsiadów:))

  3. Imprez fajna. Widziałam borderki w pracy w Irlandii, collie też, Są to niesamowite i niezwykle szybkie psy. Orwell też ładnie zaganiał owieczki, ale już mu się znudziło. Owce i tak nie chcą dać się zagonić, formują kilka stad i nieźle kombinują, zawsze zwieją. Do tego niektóre rogate po prostu straszą go rogami, parę razy miał bliskie spotkania i chyba się wystraszył mocno. Komondory zaś budzą respekt, ale nie widzą potrzeby zaganiania, bo przecież nic złego się nie dzieje. Gdyby tak dało im się film pokazać, to by zobaczyły jak się pracuje. Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s