Snowadło i lawenda.

Zwykły wpis

Tak wygląda moje snowadło. Zrobił je mój mąż , a pomocy w zakresie szczegółów technicznych udzieliła Alicja . Dziękuję 🙂

Dopiero zaczynam przygodę z tkaniem , ale już wiem , że od tego, jak starannie przygotujemy osnowę na krosna, zależy jakość utkanej tkaniny. Pierwszą osnowę snułam na meblach – kilku krzesłach i mimo tego , że się nieźle nabiegałam po pokoju, efekt był niezadawalający.

Za pomocą tej prostej ramy z kołeczkami mogę przygotować 6 metrów osnowy. Teraz na kołeczkach suszy się lawenda, ale jutro przygotuję osnowę na jesienny szalik.

Pokazane na zdjęciu snowadło nie jest jedynym stosowanym do snucia . Wybrałam je ponieważ mam mało miejsca i raczej nie będę tkać długich tkanin. Dawniej na Kaszubach kołki często wbijano bezpośrednio w ścianę drewnianej izby. Kto ma więcej miejsca , może używać snowadła obrotowego , podobno bardzo wygodnego w użyciu.

Jestem ciekawa, czy planujecie zająć się tkaniem i czy ma sens pisanie o podstawowych sprawach dotyczących tkania na blogu ?

Pozdrawiam 🙂
Elżbieta

Reklamy

6 responses »

  1. Lepiej pisz 🙂 takie teksty i opisy wciągają do tematu innych. Może dzięki tym tekstom kolejnym osobom wykiełkuje w głowie, a później rozwinie się na krosnach ten temat.

  2. A ja wczoraj przywiozłam snowadło obrotowe do domu, w nadchodzący weekend zaś mam nadzieję pojechać na warsztaty tkackie/www.karczak.pl/ i wreszcie ruszam z tkaniem…pozdrawiam, Ewa

  3. Oczywiście że pisać !
    Cała wiedza znajduje miejsce w głowie i w odpowiedniej chwili będzie jak znalazł.
    Ja planuję ale planów mam tyle, ze najpierw mam zamiar wygrać dużo kasy na wszelki potrzebny sprzęt 🙂

  4. Pisz koniecznie!!! Już tak wiele ciekawych informacji i inspiracji tutaj znalazłam a liczę na kolejne. Między innymi dzięki Prząśniczce zdecydowałam się spróbować prząść. Teraz przymierzam się do tkania, więc te tematy też chętnie czytam.
    Pozdrawiam Jola

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s